A legendák szerint bizonyos harcművész mesterek megjósolták egy gyerek születésekor, hogy majd hányat lélegezhet életében.
Igaz-e vagy sem, ennek eldöntését rád bízom.
Az utóbbi időben járás közben tudatosan figyelem légzésemet, ezáltal is önmagammal foglalkozom, ahelyett hogy a gondolatok, jövőbeli teendők rabolnák el figyelmem. Igen, ez egy fajta nyitott szemes meditáció, mely nem annyira mély, mint a csukott szemes, viszont elvihet mélyebb meditációs állapotokba!
Légzésformák a mozgásban:
4/4
4 lépés belégzés, 4 lépés kilégzés - váltakozva, avagy 4/4, de nem 2/2!
Ajánlanám dombmászásnál, szaladásnál, vagy amikor aktívabbak vagyunk. Szívbetegek viszont ezt ne végezzék!
mozgás
Nekem már sikerült: ez az aktivitás eleinte felpörgeti a jobboldalt, ekkor figyelni kell a Mooladhara csakrát, azt lágyítani minden lélegzetvétellel és már nem számolni a lépteket, csak magára a folyamatra figyelni, a mozgásra és a finomrendszerre. Ekkor a figyelem teljesen átmegy a jobboldali energiacsatornáról a középső csatornára, valamint a légzés érzete is ezen történik.
4/4/4/4
4 lépés belégzés, 4 lépés légzetvisszafojtás, 4 lépés kilégzés, 4 lépés légzetvisszafojtás, vagyis 4/4/4/4
Ezt nyugodtabb járásnál lehet alkalmazni, amikor nem sietünk sehova. Van idő a természetet vagy a környezetet figyelni, szemlélődni. A kinti és a belső világ könnyen egyesülhet.
3 ok, amiért megéri kipróbálnod és alkalmaznod
- Elsajátítás után kevésbé fárad a szervezeted menés közben. Az elején valóban kínos lehet, de ne add fel, a testet lehet edzetni. Ki az úr, a test vagy a lélek?
- Hidegekben ajánlatos kevesebbet lélegezni. Télen a mínusz fokokban akár gyógyír lehet!
- És ha a légzésről szóló legenda mégis igaz lenne? :-)
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése